Často kladené otázky / názory

Zveřejněné prázdné domy jsou častějším terčem demolování / vykrádání.

- Není tomu tak. Většina domů se do databáze dostala už ve zdemolovaném stavu. Problém demolování objektů je potřeba hledat jinde. 
- Z vlastního pozorování také víme, že například v Rakousku nebo Belgii vydrží opuštěný dům mnohem déle v původním stavu, viz na obrázku níže v urbex světě poměrně známý hotel "Silver Swan" a jeho ikonická koupelna se stříbrnou labutí. Jak koupelna, tak celý objekt, zůstávají ve stále stejném stavu už mnoho let, hotel je přitom v zástavbě, ale není na tak exponovaném místě, aby nemohl být pravidelně vykrádán a přesto vykrádán a ničen není, místní si prázdného domu prostě nevšímají. Prázdný dům ve většině případů odráží vyspělost populace dané země. 
- V ČR toto bohužel nefunguje a jakmile je prázdný objekt nehlídaný, je poměrně záhy kompletně vyrabován od všeho alespoň trochu cenného. První skupinou bývají místní, kteří vědí od prvního momentu, že je v jejich okolí něco prázdného. V databázi je také velké množství již zabezpečených objektů. Pokud se o objekty majitelé starají, jsou tyto domy dlouhodobě, i po zveřejnění v databázi, bez nezvaných návštěvníků. 

Dískuze na toto téma na FB: ODKAZ


Vím o domu, mám z něj fotografie, jsou v něm cenné věci / interiéry a objevil se v databázi

Může se to stát, databáze je dílem celé komunity lidí, viz záložka v menu "Autoři databáze", a dokumentace prázdných domů je dlouhodobá záležitost. Pokud se o takovém domě dozvíme, je zdě několik možností:
1) dům je hlídaný = v databázi může zůstat a bude i nadále viditelný. Fotografie interiérů je možné do databáze přidat, ale je zde možnost je skrýt, aby byly fotografie viditelné pouze pro autora / spoluautory karty a administrátory. Interiéry se tím uchraní proti nezvaným návštěvníkům, ale zároveň budou zdokumentované pro další použití. 
Více v návodu zde: http://prazdnedomy.cz/uprava-galerie-karty/
2) dům není hlídaný = bude lepší, pokud nebude v databází viditelný. Je to možné, kartu objektu mohou administrátoři úplně úkryt, aby nebyla veřejně viditelná. Situace kolem domu se poté řeší mimo databázi - kontaktují se majitelé a příslušné orgány, aby byl dům zabezpečen. Pokud o takovém domu víte, budeme rádi, když nám o něm dáte vědět, aby se situace řešila. 


Fatal error: Uncaught Nette\InvalidStateException: Session is not started. in /data/web/virtuals/167542/virtual/vendor/nette/http/src/Http/Session.php:181 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/167542/virtual/app/FrontModule/presenters/FrontPresenter.php(195): Nette\Http\Session->destroy() #1 [internal function]: FrontModule\FrontPresenter->__destruct() #2 {main} thrown in /data/web/virtuals/167542/virtual/vendor/nette/http/src/Http/Session.php on line 181