Naše aktivita

Prázdné domy vznikly na začátku roku 2015 a za tu dobu se toho stalo už mnoho - viz KALENDÁRIUM.

Hlavní aktivitou Prázdných domů je vše, co vidíte na tomto webu a na naší FB stránce. V srpnu roku 2016 jsme se rozhodili, že začneme pořádat VYCHÁZKY po prázdných domech, kde návštěvníky seznamujeme s historií a současností objektů a motivujeme k zájmu o okolí, aneb KOMIKS z jedné takové vycházky :). A zde ještě pár dalších fotografií z vycházek:

 

 


 
Naší velikou zálibou je také dokumentování stavu jednotlivých objektů. Pokud budete chtít, můžeme pro vás zaznamenat stav před rekonstrukcí a po rekonstrukci. 

 


 
Tak jako upozorňuje na stav nemovitostí, snažíme se jejich změně i pomoci. Pomáháme při různých brigádách a výtěžek z vycházek jsme použili například na adopci okna kostela ve Vrbicích nebo opravu vitrážových oken kostelu v Zahrádkách. 

 


 

Dokážeme i efektivně nalézt nové majitele pro prázdné domy, kteří jim mohou často vdechnout nový život. Silným nástrojem propagace je naše FB stránka, kde například příspěvek k vile Deštník oslovil přes 150.000 lidí. Se zprostřekováním prodeje se neváhejte obrátit na našeho člena Radomíra Kočího